Florbalový listopad zakončený bronzem

Jako každý rok patřil listopad florbalovým soutěžím. Na začátku listopadu měli svůj turnaj žáci I. stupně, kteří se utkali se stejně starými žáky ve Světlé nad Sázavou. Soupeři jim byli ZŠ Smetanova Chotěboř, ZŠ Buttulova Chotěboř, ZŠ Šlapanov a ZŠ Ledeč nad Sázavu. Naši žáci zde obsadili krásné 2. místo hned za chlapci ze Šlapanova.
V první polovině listopadu, pak hráli svůj turnaj žáci 6. a 7. tříd ve sportovní hale v Havlíčkově Brodě. Jejich soupeři byli žáci ze ZŠ V Sadech, ZŠ Šlapanov, ZŠ Štoky. Kluci střídali dobré okamžiky s méně zdařilými. Ve skupině skončili na 3. místě a v utkání o 5. místo prohráli se ZŠ Konečná.
Žáci 8. a 9. tříd měli svůj turnaj ve třetím listopadovém týdnu. Podobně jako jejich mladší spolužáci hráli turnaj v Havlíčkově Brodě. Ve skupině se utkali s žáky ze ZŠ Štáflova, ZŠ Konečná a ZŠ Šlapanov. Klíčové utkání se žáky ZŠ Šlapanov naši kluci nezvládli a prohráli 3:5. Tím pádem skončili na 3. místě ve skupině a podělili se o 5.-6. místo se žáky ze ZŠ V Sadech. Potěšující bylo, že kluci měli třetí nejlepší skóre ze všech 8 škol.
Poslední turnaj čekal naše dívky, které jely ke svému turnaji do Světlé nad Sázavou. Okresního finále se zúčastnilo 7 družstev. Naše žákyně se ve skupině utkaly s favoritem turnaje domácí ZŠ Láneckou a druhým soupeřem pak bylo Gymnázium Chotěboř. Dívky se ZŠ Láneckou prohrály 1:4 a Gymnázium Chotěboř porazily stejným poměrem 4:1, čímž si zajistily postup do semifinále. V něm po velmi vyrovnaném průběhu prohrály se ZŠ Golčův Jeníkov 0:1. V souboji o třetí místo však porazily dívky ze ZŠ Buttulova Chotěboř a mohly slavit krásné 3. místo.
Na tomto úspěchu dívek se podílely:
Pazderková 8.A, Kratochvílová 9.A, Dundáčková 9.A, Štolfová 9.A, Cviková 7.A, Buiová 7.A, Machová 6.A, E. a N. Palánovi 8.B, Plodíková 8.B, Bartáková 8.B, Bártová 8.B., Bečková 6.A.
Všem žákům, kteří se podíleli na turnajích, chceme poděkovat za vzornou reprezentaci školy a pomoc při organizování turnajů.