školní klub


Červen 2015

Měsíc červen patřil k těm nejrychlejším, ale i přesto jsme s žáky nezaháleli a podařilo se nám uskutečnit mnoho společných činností.
K jedné z nich 100% patří Muzejní noc, která proběhla 5. 6. 2015 v prostorách místního muzea a přilehlého parku Budoucnost. Naše výprava vyrazila v půl 7 od budovy školy, aby se účastnila veškerých připravených aktivit. Velikým zážitkem bylo zapojení se do partyzánské hry, kdy jsme měli za úkol předat důležitou zprávu do bezpečí, aniž bychom byli spatřeni německou hlídkou. Po splnění veškerých úkolů se nám podařilo danou zprávu předat a byli jsme oceněni. I po tak náročné aktivitě jsme nalezli síly pro další připravené činnosti. Vyfotili jsme se na vojenské technice, opekli jsme si buřta a vyplnili jsme historický kvíz. Žákům patří velké poděkování za jejich účast a chování. Podle hodnocení žáků se na nás může Muzejní noc těšit i příští rok. 
V sobotu 6. 6. 2015 čekala veliká premiéra na žákyně 7 – 9. tříd na taneční soutěži „Havlíčkobrodský střevíček“ se svým tanečním vystoupením, které nacvičily pro účely Havlíčkobrodských sportovních her. V těžké konkurenci 7 týmů vybojovaly děvčata krásné 2. místo, které bylo pro ně velikým oceněním za jejich práci. I proto doufejme, že příští rok se nám podaří vytvořit další uskupení dívek, které navážou na své předchůdkyně.
Pro období vysokých teplot jsme uspořádaly zmrzlinový den, kdy se žáci učili vytvářet svoji vlastní zmrzlinu z jednoduchých ingrediencí. Nejoblíbenějšími zmrzlinami jsou stále ovocné, proto u nás nejvíce frčela jahodová. Všichni žáci si odnesli své výrobky domů, aby potěšili své rodinné příslušníky svojí šikovností. 
Poslední činností školního klubu bylo zábavné odpoledne pro školní družinu. Podařilo se nám společně vytvořit systém a program aktivit, které jsme rozmístili a vyzkoušeli v okolí školy. Žáci představovali instruktory, kteří zadávali pravidla, měřili a zapisovali výsledky. Díky jejich bezchybné práci se dané odpoledne velmi povedlo a žáci školní družiny odcházeli velmi spokojení. Těmto žákům velmi děkujeme a doufáme, že i v dalších letech se nám podaří uspořádat podobně laděné akce. 

Heslo: Je super, udělat radost jiným.