školní rok - 2019/2020

TŘICETINY SAMETOVÉ REVOLUCE, TŘICETINY NAŠÍ ŠKOLY

Neboť si v těchto dnech připomínáme 30 let od sametové revoluce, tedy 30 let od pádu komunistického totalitního režimu, který naši zemi usurpoval celých 40 let, rozhodli jsme se uspořádat projekt, který by žákům druhého stupně přiblížil totalitní režimy, události vztahující se k sametové revoluci, demokratizující proces a významné osobnosti v čele s naším prvním českým demokratickým prezidentem Václavem Havlem.
A protože rok 2019 je zároveň rokem, kdy naše škola slaví třicet let od svého založení, připojili jsme k třicítce sametové revoluce i tu Naši :-) školní.
Prostřednictvím našich deváťáků se mladší žáci blíže seznámili s událostmi roku 1989 a v pracovních dílnách, které si vybrali, zažili dechberoucí pokusy, programování, sladké mlsání, cvičení v rytme, badatelské a výtvarné práce a mnoho dalšího.
Všem, kteří se na projektu podíleli, moc děkuji :-).

Mgr. Lenka Kulichová Jiráková