školní rok - 2019/2020

Po stopách brodských pověstí 2

Žáci druhé třídy se dne 16. 9. 2019 účastnili výukového programu “Po stopách brodských pověstí 2 aneb brodské pověsti na vlastní oči a nohy v druhém pokračování“.
Dětské oddělení KK Vysočiny a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod pořádala tematický vzdělávací program pro děti. Žáci se společně s lektorkami (z KKV a Muzea) a ředitelem Muzea Mgr. Michalem Kampem vydali na místa, která jsou spjata s pověstmi O zvonu Vilém, O Bělohradě, O domu U kozlíčků a jiné, zároveň měli jedinečnou možnost navštívit nejstarší zvon v Čechách Vilém ve věži kostela Nanebevzetí Panny Marie a zhlédnout náměstí a ostatní části Havlíčkova Brodu z ochozu této věže. Děti se dozvěděly zajímavé informace a měly možnost navštívit Muzeum, kde si na závěr programu mohly vyrazit minci. Počasí nám přálo, putování a povídání bylo velice zajímavé. Moc děkujeme za zprostředkování akce a za dáreček v podobě leporela Havlíčkův Brod - pověsti 2.