školní rok - 2019/2020


Výrazné úspěchy florbalistů

V průběhu listopadu 2019 se žáci naší školy zúčastnili florbalových soutěží pořádaných AŠSK i Českým florbalem. A vedli si nadmíru dobře. Do soutěží se zapojili žáci prvního i druhého stupně. 
V nejmladší kategorii (pro žáky a žákyně prvního stupně) se žáci naší školy účastnili poháru Českého florbalu. Žákyně se se svými soupeřkami utkaly ve sportovní hale TJ Jiskra a ani v jednom zápase nenašly žádného přemožitele a vybojovaly si postup do krajského kola. V prvním utkání porazily ZŠ Krucemburk 7:1, v dalším zápase pak ZŠ Ledeč 10:0 a v posledním utkání porazily ZŠ Světlá nad Sázavou, Lánecká 6:4.
Za družstvo nastupovaly:
Bečková 2.A, Hanáková 2.B, Cviková 3.A, Pazderková 4.A, Kratochvílová a Burdová 5.A

Ve stejné kategorii se chlapci utkali na domácí půdě s dalšími 4 družstvy. V prvních dvou zápasech chlapci nejdříve porazili ZŠ Šlapanov 4:2a pak ZŠ Habry stejným skóre 4:2. V dalších zápasech pak prohráli se ZŠ Štáflova HB 3:7 a se ZŠ Ždirec nad Doubravou 4:11. I přes dvě porážky nakonec kluci obsadili krásné 2. místo.
Na tomto úspěchu se podíleli:
Hušek, Forman, Pátek, Lutner (4.A), Janata 5.A, Fejt J. 2.A.

Další a letos velmi úspěšnou kategorií byla kategorie IV. V této kategorii nás reprezentovali převážně žáci 8. a 9. ročníků doplněných žáky mladšími. Žáci nejdříve museli postoupit kvalifikaci, protože se do soutěže přihlásilo 18 škol z našeho okresu. Kvalifikace se zúčastnilo 7 škol a dvě školy postupovaly do okresního finále. V semifinále naši žáci dostali velmi těžkého soupeře a několikanásobného okresního vítěze ZŠ Štáflovu z Havlíčkova Brodu. Po bezbrankové remíze chlapci vydřeli výhru až na trestná střílení a postoupili do okresního finále. Zde si vedli výborně a první porážku utrpěli až ve finále, kde na trestná střílení podlehli ZŠ Konečné také z Havlíčkova Brodu. Obsadili tak krásné 2. místo v okresním finále. 
O tento skvělý úspěch se postarali tito chlapci:
Bureš, Milichovský, Nepraš, Vávra, Vácha (8.A), Hrabec, Veselovský (9.A), Pazderka (6.A), Čáp, Škvára, Mach (7.B).