školní rok - 2018/2019

Podpora technických dovedností žáků ZŠ - 2018

Žáci devátého a osmého ročníku Základní školy Havlíčkův Brod, Nuselská 3240 se 19. listopadu 2018 zúčastnili III. ročníku Soutěže v odborných praktických dovednostech žáků 8. a 9. tříd základních škol pořádané VOŠ, OA a SOUT Chotěboř, Na Valech 690 s odloučeným pracovištěm v Havlíčkově Brodě (ulice Kyjovská). Žáci se po instruktáži snažili v co nejlepším čase a co nejkvalitněji splnit úkoly z mnoha odvětví průmyslu. Žáci byli rozděleni do pěti skupin, kde procvičovali manuální dovednosti, teoretické znalosti i práci s počítačem. Žáci vytvářeli plechovou krabičku a pomocí válečku v ohýbačce vytvářeli jehlu na špíz z pozinkovaného drátu. Skládali věšáček na klíče včetně vytváření obrazu na CNC stroji. Sestavovali obvod schodišťových světel a zapojovali vlastní plošný spoj elektrické zkoušečky. Všechna družstva absolvovala znalostní test. Snažili se rozpohybovat robota na hudbu a byly vytvořeny plakáty na všechny hotové výrobky plus prezentace ze soutěžního dne.
Celkové pořadí a vyhlášení proběhlo v polovině prosince na havlíčkobrodské radnici. Akce se zúčastnilo 20 škol se 26 družstvy. Naši žáci se umístili v regionu Havlíčkobrodsko na 3. místě a ze všech týmu v celé soutěži se v kategorii Elektrotechnika umístili na 2. místě. GRATULUJEME!