školní rok - 2018/2019

Výlet na Malou Skálu 9.A

Všichni účastníci výletu se sešli v nádražní budově v Havlíčkově Brodě v 7:40 dne 27.5.2019. Žáci vyjeli rychlíkem na Prahu. V Kolíně přesedli na vlak jedoucí do Mladé Boleslavi, tam následoval přestup na vlak jedoucí na Turnov, kde přesedli na vlak, který jel do Malé Skály. Po příjezdu na Malou Skálu následovala cesta k penzionu Křížky, kde byli žáci ubytováni. Žáci byli rozděleni do pokojů, potom šli zpět do Malé Skály na Žlutou plovárnu, kde si vypůjčili rafty a splavili řeku Jizeru až do kempu Dolánky. Protože den před tím pršelo, vody bylo více než normálně a žáci ani jednou nemuseli přenášet raft, ovšem se našli tací, kteří se vykoupali v řece dobrovolně a skočili z raftu do vody. V kempu Dolánky byla možnost se převléct a koupit si jídlo, asi po 30 minutách si žáci vypůjčili koloběžky a jeli zpět na Žlutou plovárnu, tam je vrátili a šli na penzion.
Druhý den výletu žáci hned ráno vyšli na skalní hrad Vranov (Pantheon), cestou šli na vyhlídky, ze kterých bylo vidět téměř celé okolí Malé skály. Na hradě si žáci prohlédli celý hrad. Dnes se z hradu dochovala celá pouze jedna budova, letohrádek v gotickém slohu. Žáci si prohlédli také středověkou kuchyni, smetiště pod kuchyní a vyhlídky. Ze skalního hradu šli na hrad Frýdštejn, kde byla možnost vystoupat na věž, kvůli počasí nebylo nic vidět. Z hradu šli žáci do Malé skály a někteří dobrovolníci mohli jít s panem učitelem Návojským do skalního bludiště, kde byly vyhlídky a chodilo se mezi skalami. Šli tři nadšenci a pan učitel. Po návratu na penzion si žáci objednali pizzy a šli spát.
Třetí a zároveň poslední den výletu téměř celá třída vyzkoušela překážky lanového centra v Malé Skále. V odpoledních hodinách následoval návrat do Havlíčkova Brodu. Celé třídě se výlet líbil a vyučujícím také.