školní rok - 2018/2019

Super zážitek

29. dubna 2019 navštívili žáci 9. ročníku na zámku ve Žďáře nad Sázavou interaktivní výstavu Leonardo da Vinci, která se konala u příležitosti 500. výročí úmrtí tohoto slavného umělce, vynálezce a vědce. Vyzkoušeli si digitálně promítat obrazy Mona Lisy, reprodukovat Leonardovy nákresy, manipulovat s modely technických vynálezů, otestovali si své pozorovací schopnosti, sestavovali anatomické modely a mohli se všestranně vžít do renesanční doby i v následujícím doprovodném programu k výstavě – Mnich jako renesanční člověk. Žáci se tak stali mnichy žďárského kláštera, ze svého středu si zvolili opata a ve skupinách řešili různé úkoly, které pak na závěr spolu s lektorkou vyhodnotili a vzájemně si předali své poznatky.
Nakonec jsme si prohlédli interiér Muzea nové generace s unikátní multimediální zážitkovou expozicí.