školní rok - 2018/2019

Výrazné úspěchy florbalistů

Ve školním roce 2018/19 se žáci naší školy zúčastnili florbalových soutěží pořádaných AŠSK. A vedli si nadmíru dobře. Soutěže začínaly už v listopadu a vyvrcholily nejvyššími koly v březnu. Do soutěží se zapojili žáci a žákyně prvního i druhého stupně.
V nejmladší kategorii II (žáci a žákyně prvního stupně) se žákům nejdříve v prosinci povedlo v domácí tělocvičně vyhrát okresní kolo a vybojovat si postup do krajského kola. Zde sehráli vyrovnané zápasy a s trochou smůly skončili na pěkném 3. místě v Kraji Vysočina.
Za družstvo nastupovali tito žáci a žákyně:
Hušek, Forman (3.A), Pátek Ant., Pazderka, Zrůst, Vandas, Malimánek, Polreichová (5.A), Janata, Píro (4.A).

Další a letos nejúspěšnější kategorií byla kategorie III (žáci ročníků 2007-2005). V této kategorii nás reprezentovali žáci i žákyně převážně 6. a 7. ročníků. Žákyně nejdříve změřily své síly na okresním kole s dalšími sedmi dívčími družstvy. A protože nenašly žádné přemožitele, tak si vybojovaly 1. místo a postup do krajského kola. To se konalo v Pelhřimově a žákyně měly za soupeře další 4 vítězné týmy ve svých okresech. Ani zde žákyně nenašly žádného přemožitele, získaly titul krajského přeborníka. Zároveň s tím si vybojovaly postup na kvalifikaci na MČR. Kvalifikace proběhla v Brně, kde se žákyně utkaly s vítězkami Jihomoravského a Pardubického kraje o postup mezi 6 nejlepších družstev v ČR. V prvním utkání výrazně prohrály s vítězkami Jihomoravského kraje. V druhém utkání pak uhrály velmi cennou remízu. Skončily tak na 3. místě. Na MČR se tak sice nepodívají, ale i tak jim patří velké poděkování a uznání za předváděné výkony. Během zápasů získaly spoustu nových zkušeností a také velké množství zážitků.
Za družstvo nastupovali tyto žákyně:
Vávrová, Kudlová, Šantrůčková (7.A), Hertlová (6.A), Burdová (4.A), Polreichová (5.A), Pazderková (3.A), Kleinerová, Vencovská (8.A), Omelančuková, Bláhová (6.B).

Ve stejné kategorii III nastupovali i chlapci naší školy. Hned v okrese je čekalo hodně soupeřů, protože v této kategorii bylo přihlášeno skoro 20 škol. Proto soutěž začínala již okrskovými koly. Zde si naši žáci s přehledem zajistili postup. V dalším okresním kole se sešlo šest nejlepších družstev z okresu, kde největším favoritem, podobně jako v minulých letech, byla ZŠ HB Štáflova. Chlapci se probojovali až do finále, kde se utkali právě s výše zmiňovanou základní školou. Zápas byl vyrovnaný s menší převahou soupeře. Utkání v normální hrací době skončilo remízou, a tak rozhodla trestná střílení. Naši žáci měli více štěstí a získali 1. místo a postup do krajského kola. To se uskutečnilo v Třebíči. Žáci v průběhu turnaje museli 2krát absolvovat penaltový rozstřel, kdy vždy byli úspěšní a probojovali se tak do finále s Jihlavou. Finálové utkání zvládli na výbornou, kdy nebezpečnou Jihlavu porazili 3:0 a získali tak 1. místo. Zároveň si vybojovali postup na kvalifikaci na MČR a napodobili tak děvčata z naší školy. Chlapci ke své kvalifikaci jeli do Litomyšle. Zde se utkali s vítězi Jihomoravského a Pardubického kraje. Oba soupeři byli však nad jejich síly, a tak skončili třetí. I přes tento nezdar v kvalifikaci si zaslouží chlapci uznání a poděkování za přístup k utkáním, protože všechny zápasy hráli naplno až do konce.
O tento skvělý úspěch se postarali tito chlapci:
Bureš, Milichovský, Nepraš, Vávra, Vácha, Píro (7.A), Hrabec, Tesař, Pros (8.A), Pazderka (5.A), Čáp, Škvára (6.B), Kos (6.A) .

Posledním družstvem, které se letos soutěží zúčastnilo, bylo družstvo chlapců v kategorii IV (ročníky 2005-2003). Kluci v soutěži doplatili hlavně na to, že v těchto ročnících je málo kluků, kteří se florbalu věnují. Proto nastupovali k zápasům jen se sedmi hráči, kdy měli jen jednoho hráče na střídání. Chlapci nejdříve úspěšně zvládli okrskové kolo, které se hrálo ve sportovní hale v Havlíčkově Brodě. V dalším okresním kole však na své soupeře nestačili a obsadili tak konečné 6. místo z celkově 18 přihlášených týmů do soutěže. I tak je to pěkné umístění a chlapcům patří poděkování za předváděnou hru.
Za družstvo nastupovali tito žáci:
Veselovský M. (8.A), Jonák, Chadim, Piskač, Vítů, Vandas (9.A), Šťastný (7.A)
Závěrem je nutno všem žákům a žákyním velmi poděkovat za vynikající výkony a reprezentaci školy a věřit, že i nadále zůstanou věrni florbalu.