školní rok - 2018/2019

My a Emanuel Paul z Indie – Adopce na dálku

Prostřednictvím Diecézní charitativní organizace z Hradce Králové jsme v prosinci 2010 obdrželi nabídku ke spolupráci – finančně podpořit vzdělávání jednoho malého indického chlapce, který se jmenuje Emanuel Paul. Výzvu jsme přijali a každoročně od roku 2011 do roku 2018 jsme pořádali mezi dětmi a pracovníky školy dobrovolnou sbírku, několikrát i s příspěvkem ze sběru papíru, abychom se postarali o náklady spojené s jeho školní docházkou a vzděláním, a to ve výši 5 tisíc korun ročně. Byli jsme i vzájemně v písemném kontaktu, každoročně jsme od něj obdrželi dopis a vysvědčení, abychom věděli, jak si ve škole vede, jak se mu daří, a vždy také jeho poděkování... V hodinách anglického jazyka jsme si pak jeho dopisy překládali a ptali se ve svých malých "zprávičkách" o životě u nás na život v Indii.
Vzhledem k tomu, že Emanuel v letošním roce končí své vzdělání, byla naše finanční účast a podpora ukončena. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a určitě mu ještě napíšeme dopis na rozloučenou :-)
I my děkujeme a přejeme Emanuelovi šťastný a úspěšný život!!!!

NAMASTE

Dobrý den,
oslovujeme Vás ohledně projektu Adopce na dálku® a zasíláme Vám oznámení o vyřazení dítěte.
Oznámení o vyřazení dítěte z projektu Adopce na dálku®

Vážení dárci,
přejeme Vám dobrý den. Obdrželi jsme zprávu od našich partnerů, kteří organizují na indické straně projekt Adopce na dálku® ohledně studentů, kteří jsou vyřazeni z projektu.
Mezi těmito studenty je i Vámi podporovaný chlapec č. 1878 Emanuel Paul Simon, kterému pomáháte na cestě za vzděláním.
Chlapec v březnu 2019 ukončí třídu 2. PUC a tím završí své vzdělání. Z tohoto důvodu bude jeho podpora od 1. dubna 2019 ukončena.
Při této příležitosti Vám chceme poděkovat, že jste podporovali ve vzdělání chlapce č. 1878 Emanuel Paul Simon, a pomohli mu tak k úspěšnému zakončení studia.
Přijměte od nás upřímné poděkovaní, že jste dokázali otevřít své srdce a nabídnout pomoc chudému dítěti v Indii. Byli jste mezi těmi, kteří zareagovali na naši výzvu a podali jste pomocnou ruku. Děkujeme za Vaši podporu a opravdu si velmi vážíme toho, že jste podporovali chlapce ve vzdělání. Věříme, že co chlapec v dětství obdržel, to v dospělosti předá dál.
Společně s touto zprávou jsme přijali z Indie nové žádosti dětí, které jsou doporučeny k podpoře. Naši indičtí partneři velmi děkují jménem svým i jménem dětí za Vaši podporu a prosí o přijetí nových dětí, které čekají na pomoc přicházející díky Vám všem. Prosím zvažte, zda můžete pomoci dalšímu indickému dítěti, i třeba jen krátkodobě. Žádosti dětí naleznete na webových stránkách: http://adopce.dchhk.cz/
V případě, že se rozhodnete k podpoře dalšího dítěte, prosím označte Vámi vybrané dítě. Pod seznamem dětí stiskněte „Potvrzuji výběr“. Následně vyplňte formulář k dokončení výběru dítěte a klikněte "Odeslat formulář".
Děkujeme za Vaši podporu projektu Adopce na dálku® a těšíme se na případnou další spolupráci s Vámi.
Se srdečným pozdravem a přáním hezkých dní

Marta Mikysková