školní rok - 2017/2018

Výchova k volbě povolání

V životě každého člověka hraje důležitou roli volba povolání. Proto se našim žákům snažíme zprostředkovat poznání alespoň některých oborů, které jsou v naší době potřebné "na trhu" práce.
V letošním roce jsme například využili nabídky Střední školy informatiky a cestovního ruchu v Humpolci. Pedagogové této školy k nám už několikrát přijeli se zajímavým programem. S žáky osmého a devátého ročníku jsme absolvovali přednášku na téma grafika a fotografie. Trocha teorie jak vůbec "obrázek" vznikne a jak na to. Mozek a oči řeknou co a jak, světlo a stín pomohou... Každý si odnášel nádhernou ateliérovou fotografii a snad i něco do života.
Dalším tématem byla reklama. Působí všude kolem nás, a tak jsme s deváťáky nahlédli do legislativy, do triků tvůrců reklamy a zároveň si uvědomili, že nás opravdu ovlivňuje v každodenním životě. Reklamu můžeme ale využít i pozitivně, či se inspirovat její nápaditostí. Můžeme zrealizovat i vlastní nápady k potisku trika třídy či dárkového předmětu, což se může hodit.
Besedy byly opravdu velmi zajímavé a s touto střední školou chceme i nadále spolupracovat na dalších projektech.