školní rok - 2017/2018

Úspěch na Talentovce 2017

Dne 17. 10. 2017 se žáci naší školy zúčastnili soutěže Talentovka 2017, která se uskutečnila v prostorách OAaHŠ Havlíčkův Brod. Soutěže se zúčastnilo 29 žáků základních škol okresu Havlíčkův Brod, kteří dokazovali svoji šikovnost v psaní na klávesnici hmatovou metodou. Na soutěži se jako hosté objevili: autor výukového programu ZAV pan Zaviačič, několikanásobná mistryně světa paní Zaviačičová (Matoušková) a místostarosta pan Jůzl. V průběhu, kdy žáci soutěžili, se pan Zaviačič s přítomnými učiteli podělil o chystaných novinkách v psaní na klávesnici.

Po soutěžní části paní Zaviačičová předvedla svoji dovednost v psaní na klávesnici a při minutovém opisu předvedla výkon z hranice snů přes 1 100 úhozů za minutu.
Při vyhlášení jsme se dočkali skvělého umístění. V kategorii jednotlivců s přehledem vyhrál Antonín Novotný a na 5. místě se umístila jeho spolužačka Lucie Kletečková (oba žáci 9.A). V soutěži družstev jsme obsadili také 1. místo. Naše družstvo soutěžilo ve složení Novotný, Kletečková, Kárníková, Růžičková a Mariničová Š. (všichni 9.A). Chtěli bychom našim žákům popřát hodně štěstí v dalším zdokonalování se při ovládání klávesnice.