školní rok - 2017/2018

Úspěšný florbalový listopad

V listopadu proběhlo několik soutěží ve florbale. Jednalo se o soutěže pořádané AŠSK pro žáky druhého stupně a pohár ČFbU pro žáky prvního stupně.
Žáci prvního stupně bojovali v okresním finále. Chlapci skončili na pěkném třetím místě, kdy se na výsledku podepsala absence dvou klíčových hráčů. Alespoň byla příležitost vyzkoušet kluky z nižších tříd tak, aby si zahráli v turnajovém zápase a získali nějaké zkušenosti. Lépe se pak dařilo dívkám, které obsadily 2. místo a vybojovaly si tak postup do krajského kola, které je čeká v polovině ledna.

V soutěžích druhého stupně se výborně dařilo jak žákům kategorie III (6. – 7. třídy), tak i žákům kategorie IV (8. a 9. třídy). Obě dvě družstva skončila poražena až ve finále a to vždy od ZŠ Havlíčkův Brod, Štáflova. Žáci 6. a 7. tříd tak skončili na 2. místě z patnácti účastníků a žáci 8. a 9. tříd rovněž na 2. místě ze 16 týmů.

Soutěže AŠSK se v kategorii dívek také účastnila děvčata ze 6. a 7. ročníku, kdy se jim nečekaně podařilo zvítězit a vybojovat si postup do krajského finále. Zde nakonec skončila na pěkném 4. místě.