školní rok - 2017/2018

Exkurze do Prahy

V úterý 19. dubna se třídy 6.A a 7.A vydaly na exkurzi do Prahy. Cílem cesty byla návštěva Botanické a Zoologické zahrady v Praze Tróji.
Exkurzi jsme zahájili v zoologické zahradě. Po skupinkách jsme se vydali na prohlídku ZOO.
Během cesty si měli žáci vybrat a napsat nebo vyfotografovat 10 nej ... zajímavostí z říše zvířat, popřípadě zajímavosti o samotné zoologické zahradě. Po cestě jsme měli možnost zakoupit si různé upomínkové předměty a nasvačit se.
Po prohlídce ZOO jsme se přesunuli do nedaleké botanické zahrady, kde jsme navštívili obří skleník Fata Morgana. Následovala prohlídka s průvodcem. Ve skleníku jsme prošli sukulentní, nížinnou i horskou částí. Seznámili jsme se se spoustou zajímavých rostlin, z nichž některé rostou jen na určitém území tzv. endemité. Součástí prohlídky byla výstava krásných exotických motýlů, kteří kolem nás volně poletovali.
Exkurze se vydařila, všem se moc líbila a krásné jarní počasí jen doplnilo pěkný zážitek.