školní rok - 2016/2017

Kroužek florbalu 1. a 2. třída

V letošním školním roce (stejně jako i v minulých letech) začínají naši žáci s florbalem již po nástupu do 1. třídy. Žáci první třídy se seznamují se základy florbalu každé pondělí po výuce a žáci druhé třídy každou středu. Kroužek probíhá pod vedením zkušeného trenéra Bronislava Návojského.
Cílem kroužku je naučit děti ovládat florbalovou hůl (držet oběma rukama), mít radost z pohybu, naučit se respektovat soupeře i po prohraném utkání, hrát fair play. Dále se žáci naučí běhat s míčkem, vést míček při slalomu, ovládat míček oběma stranami hokejky. Žáci se také naučí základním pravidlům (co je vysoká hůl, sekání, …) a bezpečné hře tak, aby nemohli ublížit ostatním žákům okolo sebe.
Letošní žáci si oblíbili i hru s brankářem. Proto jim letos škola zakoupila i druhou brankářskou výstroj, která je vhodná pro nejmenší hráče.