školní rok - 2016/2017

Úspěchy našich žáků ve florbale

V letošním školním roce získali naši žáci úspěchy v poháru 1. stupně ve florbale. Toho poháru se účastnila družstva chlapců i dívek pod vedením trenéra Bronislava Návojského. Pohár byl rozehrán v měsíci listopadu okresními koly. Děvčata hrála ve SH Jiskra Havlíčkův Brod, kde se utkala s dalšími družstvy z okresu. Během turnaje neztratily ani bod a z prvního místa postoupily do krajské eliminace. Chlapci bojovali ve skupině, kterou hráli na domácí půdě ZŠ Nuselská. Zápasy byly hodně vyrovnané a o vítězi skupiny rozhodoval poslední zápas s chlapci ze ZŠ Smetanova z Chotěboře. Díky lepšímu skóre z předchozích zápasů chlapcům stačila i remíza, kterou po dramatickém zápase vybojovali. A tato remíza jim stačila k postupu do krajské eliminace.
Krajská kola probíhala v prosinci a lednu. Nejdříve se s nejlepšími družstvy kraje utkali chlapci, kteří podali nejlepší výkony v tomto školním roce a zaslouženě skončili na krásném 2. místě z devíti nejlepších družstev kraje. Podlehli až ve finále chlapcům z Moravských Budějovic, kdy ještě 5 minut před koncem drželi remízový stav.
O tento úspěch se zasloužili následující chlapci (dívky – v každém utkání mohla nastoupit i jedna dívka): Kudlová Šárka, Vávrová Barbora, Milichovský Jakub, Bureš Adam, Vávra Matěj, Venc Michal, Vácha Radim, Nepraš Daniel – všichni 5.A
Děvčata hrála své krajské kolo v lednu 2017 a utkala se s dalšími sedmi nejlepšími družstvy kraje Vysočina. Děvčata po celý turnaj předváděla skvělý florbal. Ze skupiny postoupila bez ztráty bodu a ve vyřazovacích bojích si vždy poradila se svými soupeřkami rozdílem gólu. Zaslouženě se tak stala vítězkami celého turnaje a vybojovala si tak postup mezi nejlepších 8 družstev Moravy.
Finálové kolo Moravy se konalo koncem března v Olomouci. V základní skupině děvčata podávala statečné výkony, kdy nejdříve prohráli o gól a následně o 2 góly. V posledním zápase pak s přehledem porazila děvčata ze Vsetína 6:1 a vybojovala si tak postup do play off. V první kole play off se utkala s děvčaty z Lutína a po vyrovnaném průběhu a remíze 3:3 o postupujícím museli rozhodnout trestná střílení. V nich byla úspěšnější děvčata z Lutína. V následujícím zápase o 5. místo byla znát únava z předchozích zápasů a naše děvčata prohrála. I tak celkové 6. místo ve finále Moravy je nejlepším umístěním našeho družstva v historii školy v poháru ČFbU pro 1. stupeň.
O tento úspěch se zasloužila následující děvčata: Kudlová Šárka (5.A), Vávrová Barbora (5.A), Šantrůčková Natálie (5.A), Hertlová Kateřina (4.A), Polreichová Jana (3.A), Burdová Justýna (2.A).