školní rok - 2011/2012

Celoškolní projekt „Orientační závod“

Dne 30.9. 2011 uspořádali učitelé ve spolupráci s oddílem orientačního běhu v Havlíčkově Brodě orientační závod v Pelestrově. Žáci naší školy soutěžili ve čtyřčlenných družstvech a hledali za pomoci mapy kontroly rozmístěné v lese.
Vytyčeny byly dvě tratě s ohledem na věk žáků. Lehčí trať byla určena pro I. stupeň a obtížnější a delší pro II. stupeň. Protože téměř všichni žáci si vyzkoušeli tento závod poprvé a neměli téměř žádné zkušenosti se čtením mapy pro orientační běh, byly tratě vyznačeny také fábory. Kdo se však vyznal v orientaci na mapě, mohl si trať podstatně zkrátit.
Závod se nám vydařil, užili jsme si příjemně strávené dopoledne v lese. Žáci si vyzkoušeli zase něco trochu nového a podle ohlasu byli velmi spokojeni. Obrovským kladem bylo perfektní počasí, téměř dokonalé pro takový závod.
Chtěli bychom poděkovat členům oddílu orientačního běhu, především panu Hrstkovi, za velkou pomoc při organizaci tohoto závodu.
Celý projekt bychom rádi za rok zase zopakovali.
                     Za ZŠ Havlíčkův Brod, Nuselská 3240 Miroslava Melounová a Radko Alexa