školní rok - 2007/2008 - zdravotní výchova 


ZDRAVOTNÍ VÝCHOVA
2007/2008 

Na naší škole se na 1. i na 2.stupni věnovala pozornost zdravotní výchově a první pomoci i v letošním roce. 
Ve spolupráci s ČČK proběhl kurz první pomoci pro žáky 8.třídy. Setkal se s kladnou odezvou u účastníku kurzu, neboť si uvědomují, že získané znalosti mohou kdykoli v každodenním životě potřebovat. 
Po celý rok pracoval zdravotní kroužek, jehož členové se měli možnost v dubnu zúčastnit víkendového soustředění v Daňkovicích. Dne 16.5. svoje zkušenosti uplatnili v oblastní Soutěži zdravotních hlídek, která se jako každoročně konala v areálu naší školy. Hlídku 1.stupně tvořila tato děvčata: Fikarová Jana, Fišerová Michaela, Lapáčková Nikola, Lapáčková Sára a Logajová Gabriela. Hlídka 2.stupně soutěžila ve složení Buráňová Markéta, Fikarová Aneta, Jelínková Veronika, Kroczková Kateřina Prosová Iveta. Mladší dívky se umístily na 5. a starší na 4.místě. Zajejich celoroční práci si zaslouží pochvalu a k pěknému umístění jim blahopřejeme. Poděkování patří i jejich vedoucí Magdě Vojtěchové, která s nimi po celý rok trpělivě pracovala. 
Děvčata z hlídky 2.stupně se už těší na letní tábor pořádaný ČČK, kde získají nové zkušenosti a stráví jeden zajímavý prázdninový týden.