školní rok - 2007/2008 - Ochrana přírody 


UČME SE POZNÁVAT A CHRÁNIT PŘÍRODU

Už pátečního rána 4.dubna 2008 se žáci ZŠ Nuselská těšili na setkání se svěřenci společnosti Zayferus. Ptáte se, o jakou společnost se jedná a kdo jsou její svěřenci? 
Brněnská společnost Zayferus se už téměř 30 let stará o ohrožené dravé ptáky a seznamuje veřejnost a žáky škol s těmi, které odchovala, odkoupila nebo zachránila. Její pracovníky jsme požádali i o návštěvu naší školy. Nebyli u nás poprvé, neboť s jejich ukázkami jsme se seznámili již několikrát. 
Žákům se líbilo vtipné průvodní slovo, během něhož poznali známé i méně známé dravce, jejich schopnosti a způsob života. Sovu, orla, sýčka známe všichni, možná i kondora, ale viděli jste již někdy o dremlíka, včelojeda nebo karančo? Naši žáci díky společnosti Zayferus ano. A ti, kteří dobře poslouchali a byli rychlí při odpovědích v soutěži, získali hezké ceny. 
A tak, i když nebylo zrovna nejtepleji, všichni jsme se potěšili krásnou podívanou na orlí, poštolčí či sokolí let. I to jsou okamžiky, které děti vedou k zájmu o ochranu přírody.